Detaylar

Kategori Tarih
Yayıncı Babıali Kültür Yayıncılığı
Liste Fiyatı 175.00
Format Kitap
Barkod 9786055545307
Yayın Tarihi 2012-01-01
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı OMT - Osmanlı Milletler Topluluğu
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 280
Kapak Ciltsiz
Kağıt 1.Hamur
Boyut 140 X 210

OMT - Osmanlı Milletler Topluluğu

Mesele Osmanlıcılık yapmak değil. Zaten Osmanlı'nın Osmanlıcılık gibi bir derdi yoktu. Türkçülük, Osmanlıcılık, İslâmcılık, Osmanlı Devletinin tarih sahnesinden çekilmesinden bir adım evvel devrin münevverlerinin kendi dünya görüşlerine dayanarak buldukları ütopik kurtuluş reçeteleri. Bu reçetelerin hiçbiri faydalı olamadı. Zaten sonu "...ist"le, "...izm"le biten bu ve benzeri mefhumlar, ithal fikirlerdir. İthal malzemeyle yapılan ameliyatlar işe yaramadı ve yaramıyor.

Bugünden itibaren yapacağımız her şey ilk adımda 2023 Türkiyesine, ikinci adımda ise 26 Ağustos 2071'e hazırlık içindir. Bu tarihte yeniden dünya devleti olma mükellefiyetindeyiz. Osmanlı, Anadolu Birliği'ni kurmak için bir asrı aşkın zaman uğraştı. Şu yaşadıklarımız, dağılan birliği yeniden tesis uğrunadır.

Bu coğrafyanın mihver devleti, "devleti ebed müddet Türkiye Cumhuriyeti"ne yakışan endişe etmek değil; bölgeye, Osmanlı coğrafyasına, Osmanlı Milletler Topluluğu'na sahip çıkmaktır. Eserin yazarı olalım, sahnedeki figüran değil.

Emeği Geçenler

Yazar   : Rahim Er

Satış Noktaları