Yazar : Rahim Er
Kategori : Tarih
Ürün Satışta. 
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod : 9786055545307
Yayın Tarihi : 2012-01-01
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 280
Kapak : Ciltsiz
Kağıt : 1.Hamur
Boyut : 140 X 210
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Mesele Osmanlıcılık yapmak değil. Zaten Osmanlı'nın Osmanlıcılık gibi bir derdi yoktu. Türkçülük, Osmanlıcılık, İslâmcılık, Osmanlı Devletinin tarih sahnesinden çekilmesinden bir adım evvel devrin münevverlerinin kendi dünya görüşlerine dayanarak buldukları ütopik kurtuluş reçeteleri. Bu reçetelerin hiçbiri faydalı olamadı. Zaten sonu ...istle, ...izmle biten bu ve benzeri mefhumlar, ithal fikirlerdir. İthal malzemeyle yapılan ameliyatlar işe yaramadı ve yaramıyor.

Bugünden itibaren yapacağımız her şey ilk adımda 2023 Türkiyesine, ikinci adımda ise 26 Ağustos 2071'e hazırlık içindir. Bu tarihte yeniden dünya devleti olma mükellefiyetindeyiz. Osmanlı, Anadolu Birliği'ni kurmak için bir asrı aşkın zaman uğraştı. Şu yaşadıklarımız, dağılan birliği yeniden tesis uğrunadır.

Bu coğrafyanın mihver devleti, devleti ebed müddet Türkiye Cumhuriyetine yakışan endişe etmek değil; bölgeye, Osmanlı coğrafyasına, Osmanlı Milletler Topluluğu'na sahip çıkmaktır. Eserin yazarı olalım, sahnedeki figüran değil.

Okuyucu Yorumları