Format Kitap
Barkod 9789758486922
Yayın Tarihi 2019-11-05
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Başımıza Gelenler - Bir İmparatorluğun Dramatik Kaybı; 93 Harbi'nde Doğu Anadolu Cephesi...
Baskı Sayısı 8.Baskı
Sayfa Sayısı 512
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 215

Emeği Geçenler :
Yazar   : Mehmed Arif
Çevirmen   : İlyas Özdemir

Merhum babamız [Mehmed Arif Bey], Erzurum'da iken, kaderin tecellisiyle milli tarihimizin son acıklı yapraklarını teşkil eden Rusya Savaşı'nda, Anadolu Ordu-yı Hümayunu Mühimme Başkitabeti'nde bulunmuştur. Savaşı başından sonuna kadar görerek, izlenimlerinin sonucunu bir araya toplayıp gelecek nesillere bir ibret olabilmesi için onları bir kitap haline getirmiştir.

Milleti saran hastalığı ve sebeplerini de sırası geldikçe açıklamıştır. Mısır'da bulunduğu süre içinde de bilgi sahibi olduğu olayları kısaca ekleyerek meydana getirdiği kitabını Başımıza Gelenler olarak isimlendirmiştir.

20 Nisan 1903
Dava Vekili Celaleddin Arif / Doktor Necmeddin Arif
"Rumeli kıtası, isyan ve savaş ateşiyle yanarken, devletler arası diplomatik haberleşme ve görüşmeler devam etmekteydi. İşin sonunda Rusya ile savaşın kaçınılmaz olduğu anlaşılarak hazırlıklara başlandı. Rumeli kıtasında Tuna ordusunun takviye edilmesine ve çoğaltılmasına çalışılırken, Anadolu tarafında da askerî tertibat ve hazırlıklar yapılıyordu. Akın akın Dördüncü Ordu askerleri silah altına alınarak Erzurum'a doğru gönderiliyordu. Bu sırada, Rusya Devleti de Kafkasya ordusunda aynı hareketi yaparak Gümrü Kalesi'ni askerle doldurmuştu."

devamını oku..
Kategori : Araştırma
420.00
Liste Fiyatı : 420.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim