Yazar : Ahmet Coşkun
Kategori : Tarih
Ürün Satışta. 
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod : 9789944118514
Yayın Tarihi : 2018-01-26
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 5.Baskı
Sayfa Sayısı : 192
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 210
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Dünya tarihinin gelmiş geçmiş en büyük komutan, lider ve devlet adamlarından çağ fatihi ve ufuklar hâkimi büyük Sultan´ı, zamana bir tuğra gibi nakşeden, ondaki yüksek idealdir. Bu idealin hedefi Sevgili Peygamberimizin -aleyhisselam- müjdesine kavuşma isteğidir.

Fatih Sultan Mehmed Han, bu rüyasını bir emsalsiz azimle tahakkuk ettirmiştir: Ya İstanbul beni alacak ya da ben İstanbul´u alacağım!

Bir müjde…
Bir ideal…
Bir azim…
Ve cihana payitaht olan İstanbul.

Tarihi tanımak, bugünü keşfetmek, yarını kuşatmaktır. Şâh-ı Cihan kitabı, bu yolda bir nebze pay sahibi olursa kendimizi bahtiyar sayacağız.

Doğu ve batı dillerini çok iyi bilen Fatih, aynı zamanda birçok bilim dalında da kendini yetiştirmiştir. İlime ve ilim adamına büyük değer vermiş, ilim adamlarını himaye etmekten büyük haz almıştır. Onun zamanında Osmanlı ülkesi tam bir bilim yuvası haline gelmiştir.

Bu eserde, tarih sahnesinde çok mümtaz bir yeri olan Fatih Sultan Mehmed Han´ın Fatih olmasına şahit olacak; bu idealist Hakanın uykusuz gecelerinde ona arkadaşlık edeceksiniz. Bizans Surlarının önünde, bazen onun dualarına eşlik edecek, şiirleriyle tanışacak, at üstünde geçen elli yıllık bir ömrün azmine, iradesine, hayran kalacaksınız.

Okuyucu Yorumları